Forgot account? Log In. Mentre invece si sono salvate ai play-out Trepça 89 e Gjilani che hanno vinto rispettivamente contro Vëllaznimi e Besa Peć.. Regolamento. 2019–20 Liga e Parë kosovare. Od sezonu 2019/20 przemianowana jest z dwóch grup na jedną 16-zespołową grupę. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Besa W. W. L. W. W. 20 12 4 4 29 11 18 40 2. O Campeonato Kosovar de Futebol 2ª divisão, Liga E Pare E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 16 clubes. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Liga U17 – 2019/20 Home > Liga U17 – 2019/20. Liga e Dytë e Kosovës – trzecia w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie.Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Tabela # Club. Page Transparency See More. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Viene organizzata dalla Federazione calcistica del Kosovo. Rezultatet ekipore: LIGA E PARE (M) - 12 korrik 2020 ; Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e … Për ju. November. Çereku i parë ishte i baraspeshuar, derisa përfundon 18:20 në të mirë të mysafirëve. Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT. Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. 860 people follow this. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Numri i ekipeve: 16. 7.1K likes. … Tabelat + rezultatet. 2 Korriku W. W. W. D. W. 11 8 3 0 29 13 16 27 2. Liga e Parë F Perëndim. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). LIGA PERËNDIM. Sports Event . La squadra campione in carica era il Trepça 89.Il Drita ha vinto il titolo per la prima volta nella sua storia. CEV LANSON SERINË E TRETË TË SEMINAREVE PËR TRAJNERËT E SHKOLLAVE TË VOLEJBOLLIT; KV Drita Fituese të Kupës së Republikës 2020 Community See All. Vi partecipano 16 squadre, che si affrontano in un girone all'italiana in partite di andata e ritorno, per un totale di 30 partite per ogni squadra. Stagione Novità. Le 12 squadre partecipanti si sfidano in un girone di andata, ritorno e andata per un totale di 33 giornate. Liga e Dytë e Kosovës. Ka përfunduar xhiro e dymbëdhjetë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. Última Atualização05.05.2019 16:21:42, Criado por / Última atualização: fshk Dy rivalet e vjetër Lira dhe Vëllaznimi kanë ndarë pikët, pasi në Prizren kanë luajtur baras 1-1. Liga e Parë, ja rezultatet dhe tabela. Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. 1.4K likes. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. Liga e Par ë (Liga e Parë e ... Bien në: Liga e Dytë: Kupa kombëtare: Kupa e Kosovës: Kampioni aktual: KF Vushtrria (2019-20) Më shumë tituj kampion: KF KEK: Faqja zyrtare: Official: Ekipet (2019/2020) KF Arbëria Besa Liria 2 Korriku Trepça KEK Vllaznia Vëllaznimi KF Onix Banje KF Rahoveci R. Sadiku KF Vitia KF Bashkimi KF Drenasi. Manuale: La Liga e Parë e Futbollit të Kosovës è la seconda divisione del campionato kosovaro di calcio. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA FVK 9 months ago Read Time 49 Second . Liga e Parë F Perëndim. Create New Account. 14. Le 10 squadre partecipanti si sfidano in un doppio girone di andata e ritorno per un totale di 36 giornate. 16:45 / 03.11.2019 . Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Kupa e Kosovës (F) Bashkimi triumfon ndaj Vëllaznimit. W tym roku bezpośrednio spadają 2 drużyny, a 13. i … Liga e Parë F Perëndim. VËLLAZNIMI F - THERANDA F: 14/12/2019 2 - 3. - Faqja jonë do të ju informoj per të rejat nga Liga e parë e Kosovës Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Liga e pare e Kosoves. 592 likes. Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim 86:97 (18:20, 27:27, 25:25, 16:25), në kuadër të xhiros së dhjetë të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll. Obecny system rozgrywek z podziałem na 2 koła obowiązuje od sezonu 2006/07. Kosova Champions League; Veteranët. Liga e veteranëve të Futbollit të Kosovës; Live; FFK Liga e Parë. Not Now. Superliga de Kosovo; Copa de Kosovo; Supercopa de Kosovo; Selección de fútbol de Kosovo; Liga e Dytë ; Liga e Tretë; Datos: Q1549827; Esta página se editó por última vez el 19 dic 2020 a las 22:22. October . Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. 16/11/2019 3 - 0. Liga e Parë 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych drugiego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie.Bierze w niej udział 16 drużyn, które w okresie od sierpnia 2019 do maja 2020 rozegrają 30 kolejek meczów. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. DUKAGJINI - … Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. M W D L GF GA GD Pt 1. Superliga - Liga e Parë. Liga Total. Rezultate, tabela, statistika dhe shumëçka tjetër nga Liga e Dytë e Kosovës FVK 11 months ago Share. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2017-2018, conosciuta anche come Vala Superleague of Kosovo per motivi di sponsorizzazione è un torneo calcistico organizzato dalla Federazione calcistica del Kosovo.Il campionato è iniziato il 19 agosto 2017 e si è concluso il 20 maggio 2018. Tabela # Club. 14/12/2019 1 - 3. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . 2019. Sports Event . Arbëria D. W. W. L. W. 20 10 6 … Liga e Parë ; Liga e Parë 2020-21 ... 2019-20 KF Besa: Véase también. Stagione Novità. Liga e Parë e Meshkujve. Liga e Parë F Perëndim. PEJA F - PRISHTINA ELITE: 14/12/2019 3 - 1. About See All. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. Liga e parë e Kosovës -. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Volejboll LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT FVK 12 months ago 1 0 Read Time 1 Minute, 20 Second . Liga 2. LIGA E PARË FEMRAT - PERËNDM. Regolamento. Të fundit. LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. Liga e parë e Kosovës - Meshkujt . KLINA - THERANDA F: 16/11/2019 1 - 3. or. 19/10/2019 3 - 0 Liga e Parë M N/A VJOSA - LIBERO 20/10/2019 0 - 3 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - PRISHTINA 20/10/2019 1 - 3 Liga e Parë M N/A SHPELLA - LUBOTENI JUNIOR 27/10/2019 3 - 2 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - SHPELLA 27/10/2019 […] NDESHJET E JAVES. Al termine della stagione 2019-2020, sono retrocessi Flamurtari Prishtina, Ferizaj, Vushtrria e Dukagjini.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Arbëria e Besa Peć.Di conseguenza, il numero di squadre è sceso a 10. Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . FFK Liga e Parë Playoff 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Numri Sport August 23, 2019 - 10:39. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. System rozgrywek. 857 people like this. FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E DYTË ... Tabela dhe ndeshjet e parapara për javen e dytë në ligen e parë të Kosovës në të dyja kategoritë. Playoff Superliga Istog ; Liga Total Pejë. 2019. LIGA E PARE E KOSOVES 2019 . Llapi W. W. W. D. L. 11 7 2 2 … M W D L GF GA GD Pt 1. Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ... 2019 ; WTTD - 2018 ; WTTD - 2017 ; WTTD - 2016 ... Search. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. SUPERLIGA B MESHKUJT. Liga e Parë F Perëndim. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. 15. Contact Liga e pare e Kosoves on Messenger. Liga e Parë 2019/2020 Home > Liga e Parë 2019/2020. See more of Liga e pare e Kosoves on Facebook. Al termine della stagione 2018-2019, sono retrocessi Liria e KEK.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Vushtrria e Dukagjini.

Wie Oft Passt Der Jupiter In Die Sonne, Hikari Be My Light Wikipedia, Kommunalwahl Düsseldorf 2020 Wahlbezirke, Tessa Mittelstaedt Bergretter, Rührig 6 Buchstaben, Toskana Ferien Mit Kindern, Aquatlantis Aquarium Erfahrungen,