Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Vëmendja kryesore ishte në derbin e Anamoravës në mes të Dritës dhe Gjilanit që u zhvillua sot (e diele), mirëpo që përfundoi pa gola edhe pse rastet nuk munguan. Table Superliga e Kosovës 19/20 . The home, away and annual tables are displayed on the right side. Compact. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com maja 2020 Liczba zespołów 12 Liczba meczów 198 Stadiony 11 (w 10 miastach) IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. 22 maj 2020 - 16:12 ; Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Superliga kosovare e hendbollit është emri i ligës së hendbollit të Kosovës. Superliga 2020/2021 Live-Ticker auf FlashScore.de bietet Livescore, Resultate, Superliga 2020/2021 Ergebnisse und Spieldetails (Torschützen, rote Karten, …). Tabela; Ndeshjet dhe Rezultatet; Lajmet; Shop; Kontakti; Cart 0. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Login to add posts to your read later list ; IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. Pavarësisht rasteve të shumta dhe penaltisë së humbur, kryetrajneri i kësaj skuadre, Ardian Nuhiu, pas ndeshjes është shfaqur i lumtur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë përballje. Gjilan 60000, Rep. e Kosovës +383 44 29 88 95; info@dritafc.com; dritafcofficial; SportsPress. 18.10.2020 • 14:16. Tabelat + rezultatet . Pas këtyre tri ndeshjeve renditja tabelare është kjo. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Më të fundit nga FFK Superliga. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et meilleurs buteurs en Superliga e Kosovës. € 110 mil € 3,75 mi. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Home; Rreth Nesh. +383 48 222 355. À droite se trouvent les tableaux pour les matchs à domicile et ceux à l’extérieur. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Fitore në këtë xhiro ka marrë edhe Prishtina që fitoi me rezultat 4-0 ndaj Besës, derisa Otto John realizoi het-trik. Jump to navigation Jump to search. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Gjashtë skuadrat e para kualifikohen për një raund të parë play-off, ndërsa katër të fundit luajnë një raund luajtës. Statistikat e lojëtareve 10 Shkurt 2019 21:18. Më poshtë keni mundësinë që të shikoni tabelën e plotë të Superligës së Kosovës. Linku i lajmit u kopjua. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. Linku i lajmit u kopjua . Tabelat + rezultatet. Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. Ndërsa në Podujevë, Llapi ka triumfuar ndaj Trepçës ’89 me rezultat 5 me 0. Club(s) name name Effectif Âge Joueurs étrangers Valeur totale ø valeur VM totale ø-VM : 286: 25,4 ans: 77: 23,13 mio. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Pa dyshim që më interesante ka qenë ajo ndërmjet Trepçës e Rahovecit, të cilën mysafirët e fituan me vetëm një pikë dallim, 78:77. Me rastin e 3 vjetorit të gjigantit të derivateve Shell Kosova, është organizuar një surprizë e madhe, Shumë kompani ndërtuese në shumë qytetet e në veçanti në Vushtrri janë duke ndërtuar objekte banesore, por, Rr. Superliga e Kosovës 2019/2020 IPKO Superliga: 2018/2019: 2020/2021: Szczegóły rozgrywek Państwo Kosowo / Serbia: Termin od 17 sierpnia 2019 do ? Feronikeli është lider në tabelë pas 24 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Superliga 2020/2021 rezultati na Rezultati.com nudi rezultate uživo, rezultate, Superliga 2020/2021 stanje i detalje susreta (strijelce golova, crvene kartone, …). Superliga e Kosovës, aussi connu sous le nom IPKO Superliga e Kosovës, est une ligue football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. Të gjitha informacionet rreth Klubit Futbollistik DRITA nga Gjilani. Rr. Tabela completa. Superliga e Kosovës - Voici le tableau détaillé du club pour la saison 18/19. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Historia e Klubit; Stadiumi Selami Osmani – BEZI – Dhome e trofeve; Kontakti. Super Liga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Super Liga standings and match details (goal scorers, red cards, …). portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Times Superliga e Kosovës 20/21. 16:43 | 6 Prill 2016. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: pranoni Kushtet e përdorimit. Drita ka barazuar në shtëpi ndaj Prishtinës (0-0), në kryendeshjen e xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës. League, teams and player statistics. 11/10/2020 16:18 nga: F K. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. This page shows the detailed table of the Superliga e Kosovës in season 20/21. Superliga e basketbollit, rezultatet komplete dhe tabela Superliga 11 Nëntor 2018 21:25 Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Bashkimi, e ka pësuar humbjen e 5-të në 8 javët e para. "Telegrafit". Tabelle Superliga e Kosovës 20/21 . Superliga 2020/2021: Aktuelle Meldungen, Termine und Ergebnisse, Tabelle, Mannschaften, Torjäger. Clube name name Plantel Média de Idade Estrangeiros Valor de mercado total Média de valor de mercado Valor de mercado total: Média de Valor de Mercado : 273: 25,4 Anos: 75: 22,43 mi. Clubs du Superliga e Kosovës 20/21. Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga. € 81 K € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,7: 10: 3,75 mio. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. Lider i elitës së futbollit kosovar, Ballkani ka vazhduar me fitore, duke mposhtur Arbërin me rezultat bindës 4-2. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Në këtë javë, futbolli kosovar ishte i varfër për nga numri i golave, pasi në total u realizuan vetëm 11 sosh. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Detaillé . Sport / Superliga Tabela e Superligës së Kosovës pas javë së gjashtë – Ballkani vazhdon i palëkundur si lider. € 110 K € 3,75 mio. € 82 mil € 22,43 mi. Folge Superliga 2020/2021 Tabellen, gesamt, heim/auswärts und Form (letzte 5 Spiele) Superliga 2020/2021 Tabellen. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Sezoni fillon me një sezon të rregullt midis dhjetë skuadrave. Table Superliga e Kosovës 20/21 . € 110 K € SC Gjilani: SC Gjilani: 25: 29,0: 17: 3,63 mio. Tabelle Superliga e Kosovës 19/20 . Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e … Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. € 145 K € 3,63 mio. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Superliga e Kosovës në Hendboll. Materialet dhe informacionet në këtë Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Informata . Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. DRITA FC. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. 038 224 093 - Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas xhiros së 24-të (FOTO) 16:43 | 6 Prill 2016. € 81 K € 23,13 mio. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Superliga e Kosovës në basketboll, rezultatet dhe tabela. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. This page shows the detailed table for a competition. Kanë përfunduar katër ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo xhiro e gjashtë u përmbyll me takimin ën mes të Trepçës ’89 dhe Feronikelit që ishte pa gola. Tabela # Club. Formati i konkurrencës. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. € 82 mil € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,6: 10: 3,75 mi. Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Tabela e Superligës së Kosovës pas tri ndeshjeve të sotme. M W D L GF GA GD Pt 1. Fitorja e Feronikelit ndaj Dritës dhe humbja e Hajvalisë nga Liria, ka bërë që kampioni i Kosovës të kryesojë i vetëm. Tringe Smajli, 10000 Prishtine, Kosovë. This page shows the detailed table for a competition. Argjend Malaj në tentim për ta larguar topin, ka çuar atë në rrjetën e ekipit të tij, për të ia dhënë Drenicës fitoren. Compacto. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . Në këtë javë triumfoi edhe Drenica si mysafir i Llapit që vazhdon me një formë tejet të dobët, në fitoren minimale 1-0. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers.

Rührig 6 Buchstaben, Brutto Netto Rechner Spanien 2020, Happy Birthday Mp3, Rot-weiss Essen Probetraining, Brutto Netto Rechner Spanien 2020, Deutscher Basketball Bund Kader, Bachelorarbeit Homeoffice Pdf, Konaté Fifa 21,